Semih Kılıçsoy krizinin perde arkasına Odatv ulaştı: Menajerden ‘kılıç’ darbesi… Montella bu işin neresinde… Samet Akaydin detayı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takıma çağrılan Beşiktaş’ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy’un alınan kararla Ümit Milli Takım’a gönderildiğini duyurdu. Bu olayın arkasında da aynı Emirhan Delibaş olayında olduğu gibi menajerlerin bulunduğu iddiası ortaya atıldı.

Odatv’nin futbol camiası kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Adana Demirspor’un yeni başkanı Metin Korkmaz’ın bir menajerlik şirketi bulunuyor. Metin Korkmaz’ın Beşiktaş’ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy’un menajerliğini almak istediği bu yüzden de milli takım kampına davet edildiği öne sürüldü. Semih Kılıçsoy’un bu teklife olumsuz yanıt vermesi sonrasında Kılıçsoy’un Vincenzo Montella tarafından milli takımın antrenmanlarına çıkartılmadı.

Bu şekilde aradan birkaç gün geçmesi sonrası Semih Kılıçsoy’u yeniden ikna etmeye çalışan Metin Korkmaz yine başarısız olunca bu sefer genç oyuncu Ümit Milli Takımı’na gönderildi.

BEŞİKTAŞ DAHA ÖNCE DE MENAJER İDDİALARIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Beşiktaş daha önce de menajer tartışmalarıyla gündeme gelmişti. Genç futbolcu Emirhan Delibaş’ın kullandığı çöpçatanlık uygulaması ‘Bumble’ yüzünden sözleşmesinin feshedildiği öne sürülmüş ancak gerçeğe Odatv ulaşmıştı. Odatv’nin kaynaklarından edindiği bilgiye göre de Beşiktaş Şube Futbol Sorumlusu Samet Aybaba, Emirhan Delibaş’ı menajerler aracılığıyla İskenderunspor’a kiralık göndermek istemiş ancak Emirhan’ın bu öneriyi reddetmesi üzerine ise Aybaba oyuncuya sinirlenerek sözleşmesinin feshedilmesini sağlamıştı.

Beşiktaş’ta menajer tartışması… Emirhan olayının içyüzü: Bu ‘ilişki’ çok karışıkSpor
Emirhan Delibaş kavgasını bir de böyle okuyun: Osmanlı’nın ‘çöpçatanlık’ dergilerini bilir misiniz… Soner Yalçın’a itirafım varGüncel

SAMET AKAYDİN’İN MONTELLA ŞANSI

Öte yandan, Samet Akaydin’in formdan düştüğü ve Fenerbahçe’de peş peşe eleştirilen performanslara imza attığı dönemde milli takımda 180 dakika forma şansı verildi. Samet Akaydin’e bu dönemde 180 dakika forma şansı verilmesinin arkasında da Adana Demirspor Başkanı Metin Korkmaz’ın ve Vincenzo Montella’nın iyi ilişkisinin olduğu kaydedildi.

METİN KORKMAZ KİMDİR?

Daha önce 25 yıl menajerlik yapan Metin Korkmaz; Rıdvan Dilmen, Tanju Çolak, Uğur Tütüneker, Ertuğrul Sağlam, Sergen Yalçın, Yusuf Şimşek, Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Samuel Eto’o, Pablo Batalla ve Celustka gibi birçok oyuncunun transferinde rol oynadı. Korkmaz’ın teknik direktörlerden Yılmaz Vural, Samet Aybaba, Cem Pamiroğlu, Sergen Yalçın ve Hakan Kutlu gibi isimlerle de çalıştığı öğrenildi.

Nalan Güler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x